Who is Ufuk?

Bu sayfayı oluşturmadan önce bir çok kişisel blog sayfasını gezdim, hepsinin hakkımda sayfasının yazıları farklı farklıydı. Bana göre blog kurmaya karar veren kişilerin en çok zorlanacağı sayfa hakkımda sayfasıdır 🙂 Ülkemizde iş başvurularında (İK sorumluları iyi bilir) iş adayına “Bize kendinizi tanıtır mısınız?” diye sorduğunuzda bir anlık durgunlaştığı fark edilir. 🙂 Bende aynen öyle insanlardanım işte, bu sayfayı defalarca yazıp tekrar sildim ve sonunda karar verdim ve “Karşımda yeni tanıştığım bir arkadaşım varmış gibi kendimi tanıtayım” dedim 🙂

Benim adım Ufuk. Hobi olarak kitap okumayı ve insanlara yardımcı olmayı çok severim. Mütevazi olmak benim yapımda var, insanlara illaki bir şeyi kabul ettireceğim diye uğraşmam, konuşurken kişilerin hata yaptıklarını öne çıkararak değil “böyle olmuş/şu şekilde yapsanız daha iyi” tarzında konuşurum, öyle karmaşık konuşmayı sevmem. Orduluyum ve 2004 yılından bu yana Ankara’da ikamet ediyorum. Lise olarak bir Endüstri Meslek Lisesinde Elektrik-Elektronik bölümü, Üniversite olarak Ankara Üniversitesinde Ön Lisans Elektronik Teknikerliği okudum. Zamanımızın her çocuğu gibi benimde bilgisayara çok merakım vardı bu merakımı oyunlar oynayarak değil öğrenmek için kullandım ve şu anda bir firmada Bilgi İşlem ve ERP Sorumlusu olarak görev yapıyorum.

Gelelim çalışma yöntemime

Yapı olarak bir işi okuyarak öğrenmeyi sevmem ve hemen sıkılırım, bana göre en iyi öğrenme metodu uygulamadır. İş sürecimde dedüksiyon vazgeçilmezimdir, bir işi yapmadan önce o konuda kapsamlı bir yol haritası çıkarırım. İsraf konusunda titiz olduğumuz için kağıtla çalışmayı sevmem, elimden geldiğince dijital çalışırım. Sorumlu olduğum işler birden fazla olduğu zaman hemen bir iş akış listesi oluşturarak hangisini daha önce yapmam gerektiğine karar vererek adım adım ilerlerim, aynı anda birden çok işi yapmak her zaman doğru olmayabilir.

Son olarak bu blogu neden oluşturduğuma geleyim.

Yukarıda bahsettiğim gibi elimden geldiğinde dijital çalıştığımdan artık not uygulamaları yetersiz gelmeye başladı ve bu web siteyi kurma kararı aldım. Aslında bu web site benim not defterim 🙂 Bu web sitesi sayesinde hem insanlara yardımcı olacak hemde aldığım notların tutulduğu bir veritabanı oluşturabilecektim. Web site sayesinde karmaşık not alma uygulamalarından kurtuldum.

İşte ben buyum 🙂