Stok Alış Fiyatını, Fatura Bilgilerini ve Cari Bilgilerini Listeleme

Programda raporlama hazırlarken SQL kodları hakkında bilginiz olması gerektiğini unutmayın. Program tarafından tanımlı olan pencereler her zaman istediğimiz raporlamayı vermeyebilir. Bunlardan biride başlıkta olduğu gibi aynı rapor içerisinde stok kodu, stok adı, fatura tarihi,fatura numarası, ticari unvanı ve alış fiyatıdır. (Stok Hareket Raporu modülü altında bu işlem kısmen mevcuttur.) Bu raporlamada SQL koduna ihtiyacımız olacaktır. Eğer bu raporu yönetici düzeyinde Yetkili > SQL Monitör alanından alacaksanız;

 

sql kodunu kullanabilirsiniz. Sorgulama sonucunda aşağıda ki raporlama program tarafından size verilecektir.

Eğer bu işlemi yetkili düzeyinde değilde örneğin satın alma biriminde ki personele yardım amaçlı uygulayacaksanız, Diğer İşlemler > Özel Raporlar > Özel Rapor İşlemleri alanından aşağıda ki SQL kodunu eklemeniz gerekecektir.

Bu SQL kodunu istediğiniz bir başlıkla kaydettiğinizde uyguladığınız personel Stok Koduna göre hangi tarihlerde hangi firmalardan ne kadar fiyata temin edildiği bilgisini alabilecektir.

2 yorum

  1. Merhaba Ufuk bey
    Öncelikle böyle bir sayfa hazırladığınız için teşekkür ederim.Benim sorum SQL raporlarında STOK yada Ünvan alanı uzun oluyor.Bunu ekrana getirirken kısaltabilirmiyiz.
    Vereceğiniz cevap dan dolayı teşekkür ederim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.