2018 Yılı Verilerine Müdahale Etmeyi Engellemek

Wolvox ile 2019 yılına başladık 🙂
Devir işlemlerini hala yapmadıysanız bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Cari bakiyelerini, çeklerinizi, siparişlerinizi vesaire kayıtlarınızı 2019 yılına aktardığınıza göre artık 2018 yılı verilerine müdahale edilmesi doğru olmayabilir. Bunun sebebi devir yaptığınız günde alınan bakiyelerin, yapılan değişiklik sonunda kullanıcı tarafından güncellenmemesi veya unutulmasıdır, bunun önüne geçebilmek için yetkilendirme ayarı yapacağız. Bu yetkilendirme sayesinde kullanıcıları 2018 yılında yapılan işlemleri görebilecekler ama bilgi girişi/düzenleme/silme işlemi yapamayacaklar.

Öncelikle Kontrol Paneli > Kullanıcı İşlemleri > Kullanıcı Yetkilendirme menüsüne girelim. 2018 yılında değişiklik yapmasını istemediğimiz personeli ve şirketi seçtikten sonra Program Kullanım Yetkileri sekmesi altından “Onay Tarihi Kontrolü Yapma” yetkisini kaldıralım. Eğer diğer personellerinde yapmasını istemiyorsanız tüm personellerden bu yetkiyi kaldırınız.

Daha sonra Wolvox programına yetkili (SYSDBA) olarak (veya genel ayarlar menüsünde yetkili bir kullanıcı ile) ilgili şirketi seçerek 2018 yılına giriş yapalım.

Daha sonra;
Wolvox 7 İçin: Yetkili > Genel Ayarlar > Program Ayarları
Wolvox 8 İçin: Yetkili > Tanımlar > Genel Ayarlar > Program Ayarları

Menüsüne giriş yapalım. Buradan Onay Tarihi Kısmına 01.01.2019 yazarak Onay Tarihi Öncesine İzin Verme alanına tik atalım. Program Onay Tarihi kısmına yazdığınız günü hariç tutarak ondan öncesinde yapılan işlemlere izin vermeyecektir.


Bu işlemi yaptığınızda Kontrol Panelinden “Onay Tarihi Kontrolü Yapma” yetkisini kaldırdığınız personeller 2018 yılına ait silme/değiştirme/ekleme işlemi yapamayacaklardır.
İşlem yapmak istediklerinde aşağıda ki uyarıyı alacaktır.


Bir başka makalede görüşmek üzere 🙂

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.